Igłofiltry służą do obniżania poziomy wody gruntowej. Są stosowane przy czasowym osuszaniu wykopów budowlanych. Pompy zatapialne umożliwiają szybko i efektywnie pozbyć się niepotrzebnej wody na przykład na placu budowy. Igłofiltr to przewód rurowy, na którego końcu znajduje się tzw. filtr z odpowiednimi szczelinami, za pośrednictwem których odprowadzana jest woda z gruntu.

Igłofiltry są podłączane do rurociągu kolektorów ssących. Rurociąg kolektorów ssących jest  zaś podłączony do agregatu pompowego, za pośrednictwem łącznika elastycznego. Uruchomiony agregat pompowy wytwarza podciśnienie, które umożliwia zasysanie wody i powietrza przez roboczą część igłofiltra. Woda ewakuowana z systemu przez agregat odprowadzana jest przez rury przelotowe lub węże strażackie.

Igłofiltry wprowadzane są do gruntu najczęściej metodą wpłukiwania. Systemy igłofiltrowe różnią się pod względem materiałów, z których są wyprodukowane ich elementy, oraz pod względem metody instalowania ich w gruncie. Instalacje igłofiltrowe mają swoje zastosowanie przy m.in.: obniżaniu poziomu wody dla prac wymagających wykopów sięgających poniżej naturalnego poziomu wód gruntowych, odwadniania wykopów budowlanych, obniżania poziomu wody w celu zwiększenia stabilności gruntu, redukcji obsunięć.

Pompy zatapialne umożliwiają szybko i efektywnie pozbyć się niepotrzebnej wody. Pompy zatapialne stosowane są do odwodnień w budownictwie, służą jako pompy ściekowe, do odwodnień, szlamów, osadów, a także agresywnych mediów. Pompa zatapialna przydaje się do odwadniania placów budowy, w kopalniach, do usuwania wody z obszarów zalanych, w których pompowane medium może zawierać cząstki ścierne. Pompy takie wykazują dużą odporność na zużycie, wydajność oraz łatwość obsługi, co oznacza mniejsze koszty użytkowania i eksploatacji.

 

AKTUALNOŚCI budowlano-remontowe

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem