Bosch wyposażył kosiarki Rotak w uchwyt Ergo-Flex, dzięki któremu są one łatwiejsze w prowadzeniu, a dodatkowo nie powodują nadwyrężenia ramion i pleców. Nowy uchwyt umożliwiający ułożenie dłoni w wielu pozycjach oraz regulacja wysokości pracy gwarantują koszenie trawy w komfortowej pozycji.

Chroń kręgosłup podczas pracy w ogrodzie

Miłośnicy ogrodów mogą zachować podczas pracy wyprostowaną sylwetkę, która nie obciąża mięśni, ścięgien i stawów. Nowe uchwyty Ergo-Flex otrzymały rekomendację niezależnego niemieckiego instytutu „Aktion Gesunder Rücken” (AGR) wspierającego badania mające na celu zapobieganie schorzeniom kręgosłupa.

Nowe uchwyty kosiarki posiadają ergonomicznie ukształtowane strefy chwytu. Są idealnie dopasowane do dłoni i oferują dużą elastyczność pracy. Kosiarkę można prowadzić jedną lub dwiema rękami, lewą lub prawą dłonią, trzymając dłonie w poziomie lub w pionie – wszystkie pozycje ułożenia dłoni pozwalają wygodnie manewrować narzędziem. Nowe kosiarki umożliwiają także łatwiejszą regulację wysokości pracy. W zależności od modelu możliwa jest regulacja wysokości o maks. 4 cm. Każdy użytkownik może dopasować kosiarkę do swojego wzrostu i wybrać najwygodniejszą dla siebie pozycję pracy.

Certyfikat jakości stowarzyszenia Aktion Gesunder Rücken (AGR) e.V.

Kąt nachylenia drążków uchwytu wychodzących z obudowy kosiarki został dobrany w taki sposób, aby ramiona i dłonie użytkownika podczas koszenia były lekko ugięte. Odpowiada to naturalnej postawie, odciąża stawy i mięśnie. Manewrowanie kosiarką jest łatwiejsze, szczególnie przy zawracaniu w wąskich miejscach, przy zmianie kierunku lub przy koszeniu trawy wokół roślin.

Walory nowych uchwytów zostały docenione przez niezależne stowarzyszenie wspierające rozwiązania dobre dla kręgosłupa.
Modele Rotak z uchwytem Ergo-Flex to pierwsze na świecie kosiarki, które otrzymały certyfikat jakości stowarzyszenia Aktion Gesunder Rücken (AGR) e.V. Ich nieobciążająca kręgosłupa konstrukcja została przebadana i potwierdzona przez niezależną komisję złożoną ze specjalistów w dziedzinie medycyny oraz naukowców. Dla użytkownika znak jakości AGR jest cenną informacją przy zakupie i oznacza, że produkt jest zdrowy dla kręgosłupa.

Dodatkowe atuty kosiarek Rotak

W ofercie firmy Bosch znajduje się obecnie 8 modeli kosiarek Rotak, pięć elektrycznych (Rotak 32, 34, 37 oraz Rotak 40 i 43) oraz trzy akumulatorowe (Rotak 34 LI, 37 LI i 43 LI).

Atutami wszystkich modeli Rotak są: niewielki ciężar i specjalne grzebienie (z wyjątkiem modelu Rotak 32), które podprowadzają źdźbła trawy rosnące na krawędziach bezpośrednio pod nóż kosiarki, gwarantując czyste cięcie aż do granicy muru lub rabaty. Nie ma już konieczności wykonywania poprawek podkaszarką ani nożycami do trawy.

W zależności od wielkości trawnika i ukształtowania terenu, użytkownicy mają do wyboru kosiarki o różnych szerokościach koszenia i różnych pojemnościach zbiorników na trawę. Wszystkie urządzenia można wygodnie uruchomić przy pomocy włącznika, nie wymagają stosowania benzyny, nie wydzielają także żadnych nieprzyjemnych zapachów.

Kosiarki elektryczne są wyposażone w mocne silniki Powerdrive, które mogą ciąć nawet trawę owysokości 30 cm. Umożliwia to innowacyjna przekładnia redukcyjna, która przekształca dużą prędkość obrotową silnika w wysoki moment obrotowy przy nożu.

Modele bezprzewodowe posiadają wydajne akumulatory litowo-jonowe 36 V. Ten typ akumulatora odznacza się minimalnym samorozładowaniem, dzięki czemu narzędzie jest w każdej chwili gotowy do użycia. Ponadto, akumulatory litowo-jonowe nie wykazują efektu pamięci - akumulator można doładować w dowolnej chwili, nie ryzykując utraty pojemności.

  • Sugerowane ceny kosiarek (maj 2011):

kosiarka elektryczne Rotak 34 z nowych uchwytem Ergo-Flex – 649 zł
kosiarka elektryczne Rotak 37 z nowych uchwytem Ergo-Flex – 829 zł
kosiarka elektryczne Rotak 40 z nowych uchwytem Ergo-Flex – 959 zł
kosiarka elektryczne Rotak 43 z nowych uchwytem Ergo-Flex – 1099 zł
kosiarka akumulatorowa Rotak 34 LI z nowych uchwytem Ergo-Flex – 1699 zł
kosiarka akumulatorowa Rotak 37 LI z nowych uchwytem Ergo-Flex – 1899 zł
kosiarka akumulatorowa Rotak 43 LI z nowych uchwytem Ergo-Flex – 2499 zł

SFbBox by enter-logic-seo.gr

 

AKTUALNOŚCI budowlano-remontowe

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zapisz się do newslettera

Imię:
e-mail: