Dostępne na rynku systemy tarasowe, wykonane z kompozytu włókien bambusowych i polimerów, pozwalają na samodzielny i łatwy montaż tarasu. Aby korzystać z niego przez długie lata, już w trakcie budowy warto zastosować się do kilku zaleceń.

Innowacyjnym i prostym w montażu materiałem, przy tworzeniu tarasu jest deska z włókien bambusowych oraz polimerów HDPE. Taras takiej konstrukcji, w przeciwieństwie do innych systemów tarasowych, może zamontować praktycznie każdy bez pomocy specjalisty.

Pierwszym etapem planowania jest wybór lokalizacji. To od naszych preferencji zależy, czy będzie to miejsce nasłonecznione czy przyciemnione. Przed budową powinniśmy sprawdzić czy podłoże jest suche, czyste, wypoziomowane. Należy również zadbać o prawidłowe odprowadzenie wody z podłoża.

Etapy montażu

Etap pierwszy - rozkładanie legarów

Rozłożenie legarów na powierzchni montażowej, tak żeby przylegały do podłoża. Odstęp między belkami podtrzymującymi konstrukcję powinien wynosić nie więcej niż 30 cm.

Etap drugi - mocowanie klipów

Mocowanie klipów łączących na legarach i przywiercanie do nich wkrętów (przy zachowaniu proporcji jeden klip na jedną belkę). Właściwe połączenie jest gwarancją trwałości tarasu.

Etap trzeci - montaż desek

Przed rozłożeniem należy sprawdzić ułożenia ryfli (faktura deski). Ważne jest, aby wszystkie były rozmieszczone w tym samym kierunku. Składając deski należy pamiętać, aby zachować między nimi odstęp - odpowiednio 5mm przy szerokości i 10mm na długości. Łączenie desek, należy wykonać na przemian z minimalnym 50 cm przesunięciem. Należy również pamiętać, aby zachować 20 mm odległość od stałych elementów domu.

Etap czwarty - wykończenie tarasu

Po zamontowaniu desek należy zamocować listwy wykończeniowe lub zaślepki końcowe. Do przytwierdzenia listw używa się śrub ze stali nierdzewnej, natomiast do zaślepek - gumowego młotka.

Przy realizacji każdego z powyższych etapów powinniśmy pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu desek przed poważnymi uszkodzeniami. Po zamontowaniu tarasu, należy jak najszybciej usunąć plamy tak, by nie wniknęły w strukturę materiału. Do usunięcia brudnych śladów, wystarczy nam woda i delikatne środki czyszczące. Zastosowanie sie do wymienionych wskazówek zagwarantuje trwały, ekologiczny taras, który będzie nam służył przez całe lata.

Potrzebne narzędzia

Do montażu tarasu potrzebne będą: wiertarka, wkrętarka, piła z drobnymi zębami, miara, poziomnica, młotek i wyrzynarka.

SFbBox by enter-logic-seo.gr

 

AKTUALNOŚCI budowlano-remontowe

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zapisz się do newslettera

Imię:
e-mail: