Drewniane deski tarasowe znajdują coraz szersze zastosowanie. Architekci i projektanci nie ograniczają się już jedynie do wykorzystania ich na przydomowych tarasach, ale dzięki wysokim parametrom technicznym i wyjątkowemu wyglądowi drewna stosowanego do ich produkcji, używane są coraz częściej jako ekskluzywne wykończenie basenów na otwartym powietrzu, tarasy restauracji, ozdoba altan, naturalne drewniane ścieżki, ogrodzenia a nawet elewacje.

Wnajnowszej ofercie DLH pojawiła się deska tarasowa z drewna egzotycznego Sapeli, która charakteryzuje się wysoką naturalną odpornością oraz czerwono-brązowym kolorem.

Drewno Sapeli (Entandrophragma cylindricum Sprague) występuje w Afryce Zachodniej, Centralnej i Wschodniej i jest afrykańską odmianą mahoniu. To co powinno być szczególnie istotne to fakt, że deski Sapeli iDeck oznaczone są logo FSC (Forest Stewardship Council), czyli najbardziej cenionej na świecie organizacji promującej zrównoważone leśnictwo.

Deska Sapeli jest wykonana z drewna posiadającego wysoką trwałość, i w związku z tym, z powodzeniem może być stosowana na zewnętrzne tarasy i nie traci przy tym swoich właściwości mechanicznych przez wiele lat. Odpowiednia konserwacja zapewnia bezproblemową i komfortową eksploatację nawet w miejscach o bardzo natężonym ruchu, czyli obiektach użyteczności publicznej - mówi Szymon Gacki z DLH Poland.

Kupując produkty z drewna, zwłaszcza egzotycznego warto sprawdzić jego pochodzenie. Gwarancję tego, że pochodzi z lasów zarządzanych zgodnie z zasadami zrównoważonej gospodarki leśnej, daje certyfikat FSC. Dlatego decydując się na zakup desek tarasowych, warto zwrócić na niego uwagę.

SFbBox by enter-logic-seo.gr

 

AKTUALNOŚCI budowlano-remontowe

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zapisz się do newslettera

Imię:
e-mail: