Jak prawidłowo aplikować olej do drewna, fot.: BondexOlejowanie staje się coraz popularniejszą metodą zabezpieczania drewna. Zaimpregnowane olejem drewno nie łuszczy się i nie pęka, co zapobiega powstawaniu rys i odkształceń.

Dzięki wysokiej zawartości naturalnych składników, które są dobrze przyswajalne przez strukturę drewna, olej dokładniej chroni podłoże przed zagrożeniami. Wnikając w głąb powierzchni, pozwala zachować naturalną fakturę drewna, a jednocześnie nie zatykając porów, pozwala mu „oddychać”.

Jak przygotować podłoże?

Olejowane podłoże powinno być suche oraz czyste. Należy usunąć stare powłoki malarskie i lakiernicze, aby nie blokowały wchłaniania oleju, szlifując je i odpylając powierzchnię. Dla uzyskania najlepszych efektów ochronnych zaleca się zagruntowanie surowego materiału impregnatem. Jest on przeznaczony do profilaktycznej ochrony zdrowego drewna oraz likwidacji ognisk zapalnych w drewnie już zainfekowanym lub zaatakowanym przez szkodniki. Kiedy preparat wyschnie, możemy zacząć olejowanie.

Jak aplikować olej?

Olej należy nakładać za pomocą pędzla, a po 15-20 minutach usunąć nadmiar za pomocą bawełnianej szmatki, przecierając drewno wzdłuż słojów. Po przetarciu powierzchnia powinna być jednolita, gładka i bez tłustych plam. Po około 2 godzinach powinniśmy powtórzyć czynność. Jeżeli zależy nam na wysokiej estetyce powłoki, warto delikatnie przeszlifować ją po pierwszym olejowaniu.

Renowację tak zabezpieczonej podłogi powinniśmy przeprowadzać w miarę potrzeb, nie rzadziej niż co dwa lata poprzez nałożenie jednej warstwy preparatu.

Wybierając olej do drewna, zdecydujmy się na taki, który poza właściwościami ochronnymi, zapewni także efekt antypoślizgu.

Jak prawidłowo aplikować olej do drewna, fot.: Bondex

SFbBox by enter-logic-seo.gr

 

AKTUALNOŚCI budowlano-remontowe

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zapisz się do newslettera

Imię:
e-mail: